cznfl.com - Česko-slovenské fórum o NFL a Americkém fotbale
http://forum.cznfl.com/

CZNFL League '18 - Návrhy zmien
http://forum.cznfl.com/viewtopic.php?f=64&t=2293
Stránka 13

Autor:  hitman [ stř 20. čer 2018 8:42:35 ]
Předmět příspěvku:  CZNFL League '18 - Návrhy zmien

Obrázek

Sezóna nám už začína klopať na dvere a tak by som rád otvoril diskusiu k návrhom zmien. Na začiatok predkladám 3 témy ktoré sú z môjho pohľadu najdôležitejšie. Samozrejme návrh na zmenu môžete podať aj vy, len vás poprosím k nemu napísať aj dôvody ktoré vás k tomu vedú.
Túto diskusiu nechávam otvorenú do 22.07.2018 a prípadné hlasovanie bude trvať dva týždne. Hlasovacie právo budú mať členovia A, B a C ligy.

1) Zavedenie IR slotov. S týmto návrhom prišiel minulý rok bonito, len už bolo neskoro implementovať ho do všetkých líg. Dobrý návrh, otázkou znie koľko IR slotov (viac ako 2 by som nedával) a či má zmysel v redraft ligách zaviesť aj NA slot.

2) Vyriešenie postupových a zostupových kritérii. Myslím že každý uzná, že momentálne nastavenie nieje najférovejšie hlavne čo sa týka zostupu. Kritéria musia byť jasné a čo možno najjednoduchšie. Na zostup sa mi páči bilancia „what if...“, čiže celková bilancia tímu ktorý by virtuálne hral každý week s každým tímom. Dvaja najhorší by podľa tohto kritéria zostupovali.

3) Nastavenie nového scoring systému. S touto myšlienkou sa pohrávam už dlhšie. Myslím si, že momentálne nastavenie neodzrkadľuje „herný trend“ NFL. Na to už prišlo aj yahoo ktoré zmenilo default scoring systém na PPR. Poprípade som otvorený aj k nejakému „exotickejšiemu“ scoring systému ktorý by vyžadoval väčšiu úroveň poznania jednotlivých hráčov.

Autor:  Zigac [ čtv 21. čer 2018 8:30:17 ]
Předmět příspěvku:  Re: CZNFL League '18 - Návrhy zmien

ad 1) max 1IR slot
ad 2) jak "what if..." bere v potaz celý roster včetně benche atd. Nebo vždy jen aktuální sestavu pro dané kolo? Já měl vloni tuším "what if..." super, ale výsledky mizerný a hrál o záchranu :D
ad 3) nemám problém přejít na PPR

Autor:  Fleisch [ čtv 21. čer 2018 12:54:55 ]
Předmět příspěvku:  Re: CZNFL League '18 - Návrhy zmien

1. 1x IR slot
2. zni to zajimave, ale jak pise Zigac, jak se to bere?
3. s PPR jsem v pohode

nooo ale spadl jsem do "Decka" takze vlastne do toho nemam co kecat :D :D

Autor:  hop [ pát 22. čer 2018 13:14:22 ]
Předmět příspěvku:  Re: CZNFL League '18 - Návrhy zmien

1. max. 1x IR slot

2. nepamatuju si přesně, jak se What If počítá, takže nevím, ale změnu by to chtělo. Škoda že mě už to moc nepomůže :D

3. PPR - Já jsem dost zásadně proti, pokud mi někdo jasně neřekne výhody. Ale proč by měl mít nějaký hráč bod za to, že chytil míč, a třeba se nepohnul z místa, zatímco jiný na to potřebuje udělat 10y? Nebo mi to někdo vysvětlete, jak by to bylo nastavené. Není pak v takovém systému taky nižší důležitost QB?

K PPR doporučuju přečíst si pár článků, např tento https://sports.yahoo.com/news/ppr-fanta ... 19416.html

Autor:  hitman [ pon 25. čer 2018 9:44:22 ]
Předmět příspěvku:  Re: CZNFL League '18 - Návrhy zmien

Fleisch: To že si vypadol do D ligy neznamená že nemôžeš vyjadriť svoj názor. Práve naopak, ja budem len rád keď sa do diskusie pripojí každý, kto bude mať k téme konštruktívny názor.

What if...
Popravde, neviem ako by som to nazval inak. Yahoo uvádzalo túto štatistiku v textovom zhodnotení každého matchupu. Počíta sa to jednoducho:
Povedzme že je Week 1, hráme 12 formát a hitman hrá s Fleischom. Zápas skončí 140-139 pre Fleischa, čiže do tabuľky si pripíše bilanciu 1-0, hitman 0-1. Hitman mal však smolu na los, jeho 139 bodov bol druhý najvyšší počet bodov z ligy. Inak povedané, vyhral by proti každému okrem Fleischa. V tabuľke What if by to vyzeralo nasledovne: keďže by Fleisch virtuálne porazil každého v lige (má 11 súperov) tak by bol v tabuľke prvý s bilanciou 11-0. Na druhom mieste by bol hitman (aj napriek reálnej prehre) s bilanciou 10-1. Na treťom mieste by bola bilancia 9-2 a tak by to pokračovalo ďalej. Tím s najmenším počtom bodov v danom weeku by mal logicky 0-11. A takto by sa to počítalo pre každý jeden week v rámci sezóny. Samozrejme toto by bola len pomôcka na určenie postupujúcich/zastupujúcich.

PPR
Článkov pre a proti je na internete kopa. Stačí pogoogliť a uroboť si na to vlastný názor. Nemyslím si že PPR 1 je ideálny scoring systém, práve naopak ide do druhého extrému ako píše hop. Ja som skôr za zlatú strednú cestu - PPR 0.5. Hlavný dôvod prečo by som do tohto scoringu išiel je, že catche sa ľahšie projektujú, zmení sa trochu poradie hráčov na drafte, čiže bude to vyžadovať lepšie poznanie hráčov a tým sa jemne zvýši aj samotná kvalita ligy.
Pôvodne som chcel štatisticky vyhodnotiť predchádzajúce sezóny (Standard vs. PPR), ale to sa mi nechce a nemám na to ani čas :). Takže to nechávam na diskusii a preferenciách účastníkov ligy.

Edit:
hop píše:
Ale proč by měl mít nějaký hráč bod za to, že chytil míč, a třeba se nepohnul z místa, zatímco jiný na to potřebuje udělat 10y?

Pokiaľ viem, tak chytanie lopty je jedným zo základných prvkov amerického futbalu. Prečo by to nemohlo byť hodnotené aj vo fantasy?

Autor:  trut [ pon 25. čer 2018 20:39:10 ]
Předmět příspěvku:  Re: CZNFL League '18 - Návrhy zmien

Ahojte. Potesil som sa prispevku vo vlakne, ze bude (konecne) zhodnotenie ukoncenej sezony a tu sa uz pripravuje dalsia :)

IR slot som za a za jeden.

What if iba pre zostup a aj tam dako opatrne nech sa nestrati to caro head2head. Mozno jeden zostupujuci h2h relegation a jeden najnizsie what if po zakl casti.
Postup do play off by som nechal ako je.
V pripade rovnosti W u najlepsich po zakl.casti nech what if rozhodne o tom jednom slote co pojde o ligu vyssie. A druhy z play off pavuka.

PPR bud 0,5 alebo vobec. Nemam odohratu ani jednu ligu v tom formate takze nemam vyhraneny nazor.

Autor:  Pompey [ úte 26. čer 2018 14:22:34 ]
Předmět příspěvku:  Re: CZNFL League '18 - Návrhy zmien

1) max 1 IR

2) poslední po základní části + tým s nejmenším počtem bodů, který se nedostal do PO

3) nejsem úplně proti PPR, ale je to určitě na širší diskuzi jak to nastavit (pro 6 bodů za passing TD oproti nynějším 4 jsem hned, zvýhodnění scrambling QB mi přijde teď celkem velký oproti klasickým pockeťákům, rád taky toho využívám :lol: )

Autor:  Zigac [ stř 27. čer 2018 10:24:54 ]
Předmět příspěvku:  Re: CZNFL League '18 - Návrhy zmien

Pompey píše:
(pro 6 bodů za passing TD oproti nynějším 4 jsem hned


to víš, že jo zvýhodnit si Pickuse Marriotu, co si hodí sám sobě šišku a mít o další 2body navíc :lol:

Autor:  hop [ stř 27. čer 2018 10:30:05 ]
Předmět příspěvku:  Re: CZNFL League '18 - Návrhy zmien

hitman píše:
Fleisch:
Pokiaľ viem, tak chytanie lopty je jedným zo základných prvkov amerického futbalu. Prečo by to nemohlo byť hodnotené aj vo fantasy?


To je samozřejmě pravda, ale pořád je víc uběhnout 10y a udělat 1st down, než chytat passy ve screenu bez pohybu (a bez 1st downu). Prostě podle mě ta hodnota je tam zásadně rozdílná.

Autor:  menelvagor [ stř 27. čer 2018 14:58:15 ]
Předmět příspěvku:  Re: CZNFL League '18 - Návrhy zmien

Caute
1) 1x IR slot
2) What if mi tedy nepřijde zrovna jako zjednodušení, naopak mi to přijde komplikovanější a spoustu lidí to na konci může hodně překvapit že sestupuji.
3)já jsem spíš proti PPR, na PPR se může založit zvláštní liga. Klasický scoring mi vyhovuje a přijde mi tedy mnohem víc o tom správně tu sestavu nastavit. V PPR se dá celkem dost snadno predikovat kdo ty body je schopen nahrávat s železnou pravidelností

Stránka 13 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/