Právě je pon 04. pro 2023 12:13:28

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: CSF League 2008 review
PříspěvekNapsal: pon 16. úno 2009 17:23:47 
Uživatelský avatar

Registrován: stř 24. zář 2008 20:01:13
Příspěvky: 572
Bydliště: Zvolen
CSF League 2008 review

Historicky prvý ročník našej ligy je už dávno za nami a tak vám prinášam také malé zhrnutie toho čo sa v nej udialo, kto je ten najlepší fantasy player, ale aj to kto získal ocenenie smoliar roka...

Ako to všetko začalo...
Pôvodne som ani nemal v úmysle túto sezónu organizovať fantasy. Hlavne po neúspechoch z minulých rokov, keď som nenašiel nikoho kto by si zahral... Tentokrát bol iniciátorom Metal (Social Disease), ktorý to chcel vyskúšať a tak som na k2 založil topic do ktorého sa podľa očakávania za jeden mesiac nepripísal nikto. Medzitým som skúšal zlákať aj dvojicu H + B, ale samozrejme bezvýsledne. Zázrak prišiel niekedy už v priebehu sezóny v podobe emailu od Hovorku v ktorom oznamuje ža založili blog. Nejaký hop tam vtedy v diskusii písal že je nový web o NFL no a ostatné už išlo ako po masle... Hodiny prehovárania, vysvetľovania o čo ide a trochu podplácania a fantasy mohla konečne začať :)

Draft, regular season...
Už draft ukázal že v lige je veľa nováčikov. Brať v prvom kole ako prvý výber Tomlinsona, tak tomu sa hovorí odvaha... Hneď v druhom výbere vytiahnuť Eliho Manninga tak to je mierne šialenstvo, ale ani zďaleka to nemá na celkový 8 výber - Brooksa Bollingera! No a v podobnom duchu to pokračovalo aj v ďalších kolách... Za najlepšie zvládnutý draft som vtedy považoval flankyho a hopov a k tajným favoritom som radil aj Lizards. Čas ukázal že ten naj mal zrejme Tommy. Naopak medzi najhoršie jednoznačne Chlapci z Doliny, potom dlho nič a nasleduje United Giants a Rebellion.
Sezóna ukázala to čo ukázať mala. Veľký favorit (flanky) začal valcovať od začiatku a 5 zápasovou šnúrou výhier si prakticky zabezpečil play off. Nenápadne sa pretĺkal Tommy, ktorý si rešpekt vydobyl až presvedčivou výhrou nad flankym. Hop taktiež neodštartoval zle - bilancia 3-1 mu dávala pekné šance na play off. Naopak prognóza najhorších taktiež začala vychádzať. Chlapci boli z počiatku fackovacím panákom ale neskôr sa zdvihli a takmer zaútočili na play off. United Giants bol však najhorším tímom - začiatok 0-5! Veľké sklamanie aj z veľkou dávkou smoly si vypili Lizards...
Všetko sa však v polke sezóny otočilo. Najväčšiemu favoritovi akoby došiel dych, ale aj napriek tomu udržal čelo tabuľky. Do play off sa na veľké prekvapenie dostal Metal (SD) hlavne vďaka neuveriteľnému finišu. Tommy bol kapitola sama o sebe, ale taktiež nechýbal medzi naj štvorkou. Finiš ligy bol neuveriteľne dramatický, veď pred posledným kolom boli v hre o posledné miesto v play off až 4 tímy. Rebellion, United Giants, HoP Patriots a Chlapci z Doliny. Situácia bola tak zamotaná, že napríklad Chlapci v prípade prehry by sa nedostali ani do consolation ale v prípade veľkej výhry a priaznivých podmienok by hrali play off. Najpravdepodobnejšia varianta bola tá, že posledný flek obsadí niekto z dvojice Rebellion a Giants, pretože hrali vzájomný zápas. Giants nakoniec zápas vyhrali, ale nestačilo to a vďaka lepšiemu skóre išiel ďalej Rebellion.

Standings:
Rank___Team___W-L-T___Pct___Pts___Streak
Championship
1. Long Island Steelers 8-2-0 .800 989 W-1
2. Social Disease 6-3-1 .650 914 W-4
3. Tommy.TR.Patr 5-4-1 .550 947 L-3
4. Rebellion 5-5-0 .500 843 L-3
Consolation
5. United Giants 5-5-0 .500 832 W-4
6. Chlapci z Doliny 5-5-0 .500 797 W-1
7. PavelBa from Prague 4-6-0 .400 816 W-1
8. HoP Patriots 4-6-0 .400 814 L-1
Out
9. Radiator´s team 4-6-0 .400 810 L-1
10. Lizards 3-7-0 .300 802 L-1

Championship, Consolation...
v semifinále consolation na seba narazili Giants a Pats a zopakovali tak súboj z minuloročného SB. A podobne sa skončil aj tento zápas v ktorom Giants potvrdili výbornú formu a vyhrali. Ale aj vďaka tomu prečo hop prišiel o play off - opäť totižto nechal na lavičke nesprávnych hráčov... V druhom zápase si zahral Pavel proti Chlapcom, no a prekvapenie prišlo znovu. Boys zase potiahol jeden dvaja hráči neskutočným výkonom ako tomu bolo v minulých zápasoch a vďaka čomu sa nakoniec dostali aspoň do consolation... Hop tentokrát v zápase o konečné 7 miesto zvolil zostavu správne, ale na jeho smolu aj Pavel, ktorý si tesnou výhrou (len o 3 body!!!) udržal 7 priečku. 5 miesto si famóznym výkonom urvali opäť hráči Giants ktorý tak skončili sezónu z neuveriteľným počtom 7 výhier v rade!
v zápase o titul v prvom zápase potvrdil Tommy rolu tichého zabijaka a bez vážnejších problémov (a hlavne vďaka výbornému výkonu RB-ov) poslal Social Disease do boja o 3 miesto. V tom druhom zápase sa potvrdilo staré dobré pravidlo, že titul nezískava najlepší celok zo základnej časti. Zápas to bol vyrovnaný v ktorom nakoniec Flanky doplatil na zlý výkon Briana Westbrooka... Skutočná dráma prišla aj v zápase o tretie miesto medzi Metalom a Flankym v ktorom sa zrodila chudobná remíza 76-76 a o víťazovi sa nakoniec muselo rozhodnúť dodatočným kritériom. Holt na tretí stupeň sa postavil baseballový fanatik Metal. Finále malo byť perfektným vyvrcholením celej sezóny, ale zvrtlo sa to v jednoznačnú záležitosť Tommyho, ktorý pri svojej ceste za titulom neurobil ani jednu zmenu v tíme. Až to znie neuveriteľne...

Konečné poradie:
1. Tommy.TR.Patr
2. Rebellion
3. Social Disease

4. Long Island Steelers
5. United Giants
6. Chlapci z Doliny
7. PavelBa from Prague
8. HoP Patriots
9. Radiator´s team
10. Lizards


A teraz pár slov k jednotlivým tímom... začíname na úplnom dne...

Lizards (iamwhite)
Aj keď posledný určite nie najhorší! V tíme mal takých borcov ako Rivers, Rodgers a Peterson a na tomto základe sa dalo stavať. Jedného z dvojice výborných QB sa mohol pokúsiť vymeniť a zaplátať tak dieru na pozícii WR.. V každom prípade bilancia 3-7 nieje fér, veď sa stačí pozrieť na zápasy ktoré odohral - 3 krát prehral o 10 a menej bodov; proti flankymu dokonca o 2! Niekto musel skončiť posledný, a tentokrát to bol iamwhite. karta sa však už v budúcej sezóne môže veľmi ľahko otočiť...

Radiator´s team (radiator)
Consolation mu ušlo len o skóre - konkrétne len o 4 body!!! Svoju vernosť k Jets prejavil hneď v prvom kole draftu keď ťahal Favra aj napriek tomu že tam boli lepšie výbery... Škoda tých chýb v drafte (ale tým sa nakoniec nevyhol nikto) mohol byť z neho nebezpečnejší hráč. Určite však treba zlepšiť prácu s tímom počas sezóny, veď z účasti Fitza a Turnera sa dalo vytrieskať určite viac!

HoP Patriots (hop)
Hop to je chuťovka celej sezóny. Skúsený hráč, mal dobrý draft, začiatok celkom vyšiel, ale potom akoby zázrakom začal stavať hráčov čo v danom weeku nezahrali nič. O jeho probléme s WR sa vraj snaží napísať knihu, tak uvidíme čo to bude za bestseller :). Svoj problém sa snažil vyriešiť trejdom, ale ten mu nakoniec viac uškodil ako pomohol... Čo sa dá robiť keď to nejde tak to nejde - túto sezónu si jednoducho teta smola pevne sadla na všetkých patriotov.

PavelBa from Prague (PavelBa)
Výsledkami nie až tak výrazný tím ale asi sa všetci pevne zhodneme že táto fantasy liga by bez Pavela nebola ono. Ukázal dobrý prehľad v hráčoch a na začiatočníka vo fantasy mal veľmi dobrý draft. Škoda toho zranenia Portisa mohol to dotiahnuť ešte ďalej. Pred začiatkom ligy som ho musel najviac presviedčať aby sa pridal a som veľmi rád že som ho nakoniec zlomil :). Jednoznačne najaktívnejší člen v lige s najväčším počtom komentárov. Hlavne vďaka nemu to v našej lige žilo!

Chlapci z Doliny (lesník00)
Bez lesníka by sa táto liga zrejme ani neodohrala, resp nebola by kompletná. S počtom 9 tímov by jeden z nás mal dvakrát za sezónu bye week a viete ako by sa to prejavilo v tabuľke... Draft bol hrozný (ja som taký v živote nevidel), ale patrí mu moja vďaka že sa dal do fantasy zlákať aj keď NFL veľmi nesledoval, ale hlavne preto, že dokázal zabojovať a potrápiť nejedného favorita. Len pre zaujímavosť - dokázal poraziť Tommyho aj Rebellion, čiže dva tímy ktoré sa stretli vo finále...

United Giants (dan09)
Jeden z najhorších draftov, ale na druhú stranu jednoznačne najlepší finiš! Začať s bilanciou 0-5 a skončiť na 5-5 + dve výhry v consolation to je proste neuveriteľné. K tomu ešte mal možnosť dostať sa do play off. Vyťažil z trejdu s hopom, ale aj zo zlepšenia Cassela a s prítomnosti Williamsa. Len boh vie čo by sa stalo kebyže sa dostane do play off. Malá rada pre ostatných... tochto borca neberte do žiadnej fantasy ligy lebo je to diabolský talent. Už nás všetkých drtí aj v hokejovej fantasy :)

Long Island Steelers (flanky)
Flanky bol najväčším favoritom v celej lige a nutno podotknúť že právom. Perfektne zvládnutý draft, veľmi dobrá práca s tímom a pohybom hráčom, výborný odhad... Jednoducho nový Michael Fabiano. Treba si však uvedomiť že play off zápasy sú úplne iná šálka kávy ako tie v regular season. A to proste už flanky neodhadol najlepšie. Stavil na Westbrooka ktorý predtým ťahal peknú šnúru dobrých výkonov a nevyplatilo sa... No možno o rok, ale pozor na Rebellion :)

Social Disease (metal)
Baseballový odborník a na treťom mieste to sa nevidí často :). Metal je proste starý lišiak a dobrý fantasy player s ktorým sa stretávam snáď v každej fantasy organizovanej z k2 alebo SA. Pôvodne asi nedraftoval a išiel cez autodraft. O to väčšie prekvapenie že v tíme urobil za celú sezónu len jednu zmenu a skončil tak vysoko. Šťastie alebo nejaký šamanský kúsok? No asi sa ho na to tajomstvo budem musieť spýtať...

Rebellion (hitman)
Vlastný tím hodnotiť nemôžem... snáď niekto iný... dodám len že v budúcej sezóne vám všetkým nakopem prdel :D

Tommy.TR.Patr (Tommy)
čas ukázal že Tommy mal najlepší draft. Bez jedinej zmeny v tíme to dotiahol až k historickému prvému titulu novovznikajúcej ligy. A to mu už nikto nezoberie. Treba však pripomenúť že okrem toho draftu neukázal nič na viac čo by ukázalo že je ten najlepší fantasy player. Ono nakoniec nič také ani nemusel riešiť... Sám som zvedavý ako dopadne o rok keď už ten draft tak dobre dopadnúť nemusí. Okrem toho som si všimol počas ligy určitú neaktivitu z jeho strany a aj tu na fóre má len jeden príspevok... Nič to však nemení na fakte že vyhral, a ja mu týmto chcem pogratulovať k titulu, ale medzi dobrých fantasy playerov ho zaradím až keď toho ukáže viac ;)

A teraz pár Awards ktoré by som rád ako komisár ligy udelil...

Najlepší fantasy player: flanky

Najlepší nováčik: dan09

Najväčší prínos do ligy: PavelBa

Najväčšie prekvapenie: metal, Tommy

Najväčší smoliar: hop

Najlepší komisár: hitman :D

Pár slov nakoniec...
V našej lige bolo dosť nováčikov, ale aj napriek tomu tu bolo pekne vidieť také 3 základné prístupy a možnosti ako vyhrať. Prvý: urobiť geniálny draft a ostatné nechať tak (metal, tommy); druhý: úplne povrzať draft ale dobrým pohybom v tíme zabojovať (dan09); tretí: mať geniálny draft a dobrý pohyb v tíme (flanky)... Holt možností ako byť úspešný je veľa. Stačí mať dobrý odhad a kus šťastia a môžte si na konci sezóny hovoriť king.
Na úplný záver by som rad podotkol že táto fantasy liga presne splnila svoje očakávania. Zišla sa totižto skvelá partia ktorá vytvorila skvelú atmosféru a miestami aj zdravú rivalitu. Latka je nastavená pekne vysoko a ja verím že sa o rok zídeme v hojnejšom počte a že rozbehneme spoločný fantasy projekt, ktorý bude do (cca) týždňa zverejnený tu na fóre. Toť vše...

Ďakujem všetkým za účasť a skvelú hru



btw:// snáď si tento blábol aspoň niekto prečíta a sorry za prípadné preklepy a chyby ;)

Download screenov z ligy:
Kód:
http://www.fileducky.com/AJTzzbin/

_________________
Fantasy Profile


Naposledy upravil hitman dne pon 16. úno 2009 21:11:50, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: CSF League 2008 review
PříspěvekNapsal: pon 16. úno 2009 18:19:59 
Uživatelský avatar

Registrován: ned 23. lis 2008 0:52:03
Příspěvky: 938
Bydliště: Nová Dedina SK
skoda ze som nasiel forum az tak neskoro :-(

_________________
Obrázek

GM: University of Russell Wilson - "one shy of threepeat"
After 2010, 2012, in 2013 the DYNASTY was born:
CZNFL Keeper 2013: 1. miesto

GM: Orlando Ducks
CZNFL Dynasty League 2013: 1. miesto


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: CSF League 2008 review
PříspěvekNapsal: pon 16. úno 2009 18:34:17 
Uživatelský avatar
Administrátor

Registrován: ned 21. zář 2008 11:39:22
Příspěvky: 982
Bydliště: Praha
Zatím jsem to jen tak prolétl ale je to super :-)
S "oceněním" jsem spokojen, právem si ho zasloužím :-D

Jen bych si dovolil opravičku - nejsem zkušený hráč, fantasy jako takovou jsem hrál první sezónu, takže jediná zkušenost s podobnou soutěží byl loni Salary Cap - a to taktéž prvně. :-)

(Letos to pro mě byla premiéra ve Fantasy NFL i NHL.)

_________________
S fórem začněte pracovat zde. | Podpořte prosím fórum.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: CSF League 2008 review
PříspěvekNapsal: pon 16. úno 2009 18:40:08 
Uživatelský avatar

Registrován: úte 23. zář 2008 14:43:35
Příspěvky: 338
Bydliště: PHA, HK
Super super počtení, klobouk dolů ;)

btw: ..si mě ale malinko přechválil.. :D

_________________
DAN 09
Obrázek
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: CSF League 2008 review
PříspěvekNapsal: pon 16. úno 2009 19:01:50 
Uživatelský avatar

Registrován: úte 23. zář 2008 12:28:40
Příspěvky: 1133
Bydliště: Brno
No konecne :lol:

Moc pekne napsane. Ja proste nejak Playofff nedavam. Stejne jako v Madden turnaji, kdyz jde do tuhyho, tak nejak kolabuju, proste pod tlakem se hroutim :?

Dekuji za titul 8-)

hitman:Jsem v klidu ... :twisted:

_________________
Obrázek

Look up! Get up! And don't ever give up!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: CSF League 2008 review
PříspěvekNapsal: pon 16. úno 2009 21:09:49 
Uživatelský avatar

Registrován: stř 24. zář 2008 20:01:13
Příspěvky: 572
Bydliště: Zvolen
všetko podstatné z ligy vo forme screenov je v tomto malom spakovanom súbore... kto ako draftoval, ako hral a ako skončil. dokopy cca 60 obrázkov...

Kód:
http://www.fileducky.com/AJTzzbin/


reup možný kamkoľvek ;)

_________________
Fantasy Profile


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: CSF League 2008 review
PříspěvekNapsal: pon 16. úno 2009 23:05:27 
Uživatelský avatar

Registrován: stř 24. zář 2008 22:13:32
Příspěvky: 998
Bydliště: Praha
Hitman to napsal skvěle.... škoda, že na další fantasy NFL budeme čekat půl roku.... :( ... Samozřejmě já si přihlášku podávám už teď.... mslím, že to bude letos ještě větší bomba... :!: :D

_________________
Yahoo Sports Fantasy Football - CZNFL 2010 Champion
Yahoo Sports Fantasy Baseball - CSB League 2011 Champion

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Webmaster: cznfl@janpokorny.com
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz