Právě je pon 04. pro 2023 10:02:12

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: NFL týmy...
PříspěvekNapsal: ned 24. led 2010 13:33:16 

Registrován: stř 04. úno 2009 11:13:41
Příspěvky: 18
Bydliště: Trhové Sviny, jižní Čechy
Pro znalce asi hloupá otázka, ale já to nevím...

Jak se mění týmy v NFL? Momentálně má NFL 32 týmů. Mění se nějak "osazení"? Mám na mysli to, že např. u nás, třeba v hokejové lize, na konci sezóny poslední jeden nebo dva týmy (neberte mě za slovo, hokej moc nesleduju) sestoupí do "druhé" ligy a tyto dva týmy v "nejvyšší" lize nahradí dva nejlepší týmy z té "druhé" ligy...

Jak je to v NFL? Nezdá se mi, že tam by se složení týmů nějak měnilo (NFL zcela pravidelně sleduji třetí sezónu, ale platí pouze to "sleduji", bohužel nemám na nic jiného, než po nocích sledovat zápasy, čas, takže mi chybí tyto základní informace) a pokud si pamatuji, tak se týmy za ty tři roky neměnily...

FB

_________________
http://bilek.astronomy.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: NFL týmy...
PříspěvekNapsal: ned 24. led 2010 13:53:37 
Uživatelský avatar
Administrátor

Registrován: ned 21. zář 2008 11:39:22
Příspěvky: 982
Bydliště: Praha
V zámořských profesionálních soutěžích žádné nižší ligy nejsou, takže ani není odkud postoupit ani kam sestoupit. Maximálně čas od času dojde k rozšíření ligy, ale při současném počtu týmů už ani to není moc reálné.

_________________
S fórem začněte pracovat zde. | Podpořte prosím fórum.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: NFL týmy...
PříspěvekNapsal: ned 24. led 2010 14:18:56 

Registrován: stř 04. úno 2009 11:13:41
Příspěvky: 18
Bydliště: Trhové Sviny, jižní Čechy
Ano, díky...

Ještě něco k pravidlům. Za ty tři roky, co fotbal sleduji, jsem o pravidlech hodně pochopil, ale přesto něco mi není příliž jasné.

Jedna z nejasností je faul "pass interference". Občas mi připadá, že rozhodčí hodí flag, přitom mi to připadá, že se protihráči sotva dotkli, jindy dojde k naprosto evidentnímu fyzickému kontaktu a rozhodčí na to nic. V čem to je? (kontakt zezadu, na ruce, ...?)

A další, co mi není jasné, je "délka" pauzy mezi rozehrávkami. V pravidlech jsem se kdysi dočetl, že offense má na rozehrání 25 sec. Když dojde k penaltě za zdržování hry, tak komentátor občas dodá, že nerozehrály do stanovených 25-ti sekund... Prostě, vždy a všude se mluví a píše jen o 25 sekundách. Občas v přenosu zahlédnu časomíru, která ale odpočítává od 40-ti sekund. Jak se v tom orientovat. Od kdy se odpočítává těch 25 sekund? Od doby, kdy rozhodčí položí míč na line of crimmage? Jak to je?

Je nějaká předem určená doba, do které se musí rozehrát třeba po touchdownu?
Prostě, nejsou mi jasné tyto, často "nekonečné", pauzy ve hře. Občas mi po připadá, že třeba po skórování dojde k rozehrávce/pokračování hry během chvíle, jindy to jsou nekonečné minuty. Vždyť v tom musí být nějaký řád. Osvětlí mi to, prosím, někdo?

FB

_________________
http://bilek.astronomy.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: NFL týmy...
PříspěvekNapsal: pon 25. led 2010 8:48:30 

Registrován: pát 26. zář 2008 16:39:06
Příspěvky: 490
hop píše:
Maximálně čas od času dojde k rozšíření ligy, ale při současném počtu týmů už ani to není moc reálné.


Pokial viem tak comishov mokry sen je expansion team v Londyne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: NFL týmy...
PříspěvekNapsal: úte 14. zář 2010 20:44:30 

Registrován: stř 24. zář 2008 17:00:18
Příspěvky: 5
Fra píše:

Jedna z nejasností je faul "pass interference". Občas mi připadá, že rozhodčí hodí flag, přitom mi to připadá, že se protihráči sotva dotkli, jindy dojde k naprosto evidentnímu fyzickému kontaktu a rozhodčí na to nic. V čem to je? (kontakt zezadu, na ruce, ...?)



Hráč, který přijímá přihrávku, nesmí být atakován. Vůbec. Ale jen do okamžiku, kdy čapne balón. Pak může dostat hit.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Webmaster: cznfl@janpokorny.com
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz