Právě je pon 04. pro 2023 10:01:18

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: [Profil] Ben Roethlisberger
PříspěvekNapsal: sob 17. led 2009 7:54:45 
Uživatelský avatar

Registrován: úte 23. zář 2008 12:28:40
Příspěvky: 1133
Bydliště: Brno
Benjamin Todd Roethlisberger

Obrázek

- narozen 2.3.1982 v Lima, Ohio
- přezdívka: Big Ben
- Quarterback

Draftován v roce 2004 jako celkově 11. hráč.
Ocenění:
- NFL Offensive of the Year 2004
- Pro Bowl 2007


Obrázek
Narozen 3. Března 1982 Ben vyrůstal v městečku Findlay ve státě Ohio. Ben už od mládí byl sportovně velmi aktivní, zejména v basketbalu a fotbalu.
Starosta města Findlay a zároveň jeho trenér v šesté třídě, Tony Iriti, o Benovi prohlásil: „Některé děti vyčnívají nad ostatními, Ben byl jedním z nich. Obvykle neočekáváte, že dítě zvládne vše, ale Ben se zdál vždy všehoschopný. Má velký talent od boha a vrozené schopnosti.“
Obrázek
Dříve než se stal národně známým fenoménem, byl Ben hubeným a vytáhlým WR na Findlay High School. Takhle to bylo do podzimu roku 1999, jeho posledního roku na střední škole, kdy Ben dostal šanci stát se Quarterbackem číslo 1, poté co předchozí QB, který byl o rok starší, dokončil střední školu.
Benův talent nezůstal skrýt trenérům z Miami University v Ohiu, ti jej pozvali na letní přípravný kemp ještě před jeho posledním rokem na střední škole. Ben podal dobrý výkon, ale stipendium nezískal.
„Chtěli jsme počkat, než jej uvidíme hrát v reálném zápase,“ říká Terry Hoeppner, Head Coach Miami University. „Nechtěl jsem si hrát na blázna, který nabídne stipendium hráči, jenž neodehrál ani jeden zápas jako quarterback.“
Ve svém prvním zápase přihrál Ben na šest Touchdownů. „Řekl jsem si, že to jako důkaz stačí,“ dodává Hoeppner.
Scouti z Ohio State taktéž měli o zájem o Bena, který zaznamenal státní středoškolské rekordy v počtu yardů (4,041) a touchdownů (54), to vše během jeho první sezóny.
Ben nakonec upřednostnil Miami. Ben doufal v šanci stát se starterem, poté co tehdejší QB Mike Bath odpromuje. „ Hodně jsem přemýšlel o tom, co bude pro mne nejlepší a co jsem cítil jako správné. Věděl jsem, že to je správné rozhodnutí,“ říká Ben.
Sezónu 2000 byl v týmu náhradníkem, ale následující rok už získal pozici startera v týmu. Poté co první dva zápasy, proti Michiganu a Iowě, neodehrál příliš dobře, ve třetím, domácím, zápase zkompletoval 20 z 25 přihrávek na 264 yardů a dva Touchdowny, si připsal vítězství nad rivaly z Cincinnati.
V sezóně 2001 Ben naházel celkově 3,105 yardů s 25 TD a 13 INT. Následoval slušný rok v roce 2002, kdy naházel 3,238 yardů a 22 TD. Byl to jeho druhý rok na pozici startera, kdy získal pohodu a úplně porozuměl ofenzivnímu systému.
Po úvodní porážce v Iowě, začal Ben dominovat. Zkompletoval skoro 70% svých přihrávek a ustanovil rekord Miami. Tým Miami Red Hawks se dostal až do finále Mid-American Conference.
Obrázek
„Mým hlavním cílem byl zisk titulu v konferenci. Poté co jsme trofej získali, bylo to jako, kdybych dokázal vše, co jsem dokázat chtěl na Miami University,“ říká nyní Ben. Po vítězství v GMAC Bowl nad Louisville, Ben oznámil záměr jít do draftu.
Ben na svých 195cm a 108kg oplývá výjimečnou pohyblivostí, k tomu přidává sílu v rukou.
Ben byl draftován jako celkově jedenáctý hráč a jako třetí QB v pořadí. Poté co byl Ben draftován o něm coach Bill Cowher prohlásil: „Pokud máte šanci získat dobrého a mladého QB, který má vyjímečné schopnosti, tak by byla škoda ho nechat ostatním.“
Obrázek
4. srpna 2004 podepisuje Ben svůj první profesionální kontrakt se Steelers, na 6 let a celkově 40 milionů USD. Následně jej coach Cowher označil jako jejich Franchise QB.
Posléze co se v druhém zápase zranil QB Tommy Maddox, dostal Ben šanci a stal neoddiskutovatelně nejlepším nováčkem na postu QB, v historii. Dovedl svůj tým k 15-ti vítězstvím a pouze jedné prohře, co by starter. Jediný zápas, který nevyhrál, bylo finále AFC. Dosáhl taktéž několika nováčkovských rekordů včetně nejlepšího Passer Ratingu (98,1) a nejvyššího procenta kompletních přihrávek (66,4%). 5. 1. 2005 byl jednohlasně zvolen jako Nováček Roku, stal se teprve druhým quarterbackem, který získal toto ocenění.
Po jeho nováčkovské sezóně, Benovy schopnosti přesvědčily Jeromma Bettise, aby odehrál svojí další sezónu. Ben mu přislíbil: „Odehraj další sezónu a já ti zaručím prsten ze Super Bowlu.“ Navzdory zranění jeho kolene a palce, které málem předčasně ukončilo Benovu sezónu, byl schopen dovést svůj tým k šesti vítězstvím v řadě a získat Wildcard spot a účast v playoff. Ben a Steelers pokračovali v úspěšném tažení i v play off, kde porazili Cincinnati, Indianapolis a Denver, to vše na jejich hřištích.
5. února 2006 v Detroitu (rodném městě Bettise)Pittsburgh Steelers porazili Seattle Seahawks 21:10, čímž Ben splnil svůj slib Jerromu Bettisovi…

Obrázek

_________________
Obrázek

Look up! Get up! And don't ever give up!


Naposledy upravil flanky dne ned 10. led 2010 2:49:59, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: [Profil] Ben Roethlisberger
PříspěvekNapsal: sob 17. led 2009 9:30:41 

Registrován: pát 26. zář 2008 16:39:06
Příspěvky: 490
Fasa profil, len tak dalej ;)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: [Profil] Ben Roethlisberger
PříspěvekNapsal: sob 17. led 2009 19:28:43 
Uživatelský avatar

Registrován: stř 24. zář 2008 22:13:32
Příspěvky: 998
Bydliště: Praha
Jo flanky, moc moc pěkné a informativní... ;) :D

GO Big BEN :!: :!: :!:

_________________
Yahoo Sports Fantasy Football - CZNFL 2010 Champion
Yahoo Sports Fantasy Baseball - CSB League 2011 Champion

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Webmaster: cznfl@janpokorny.com
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz