Právě je ned 20. čer 2021 0:51:54

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Grid-Iron manažer AF
PříspěvekNapsal: sob 13. bře 2010 13:42:34 

Registrován: sob 13. bře 2010 10:28:37
Příspěvky: 7
Na odkaze: http://www.grid-iron.org je možné najít online manažer amerického fotbalu. V rámci východní evropy tu hraje asi 12 týmů z ČR a SR pod českou vlajkou, protože to není oddělené a nikomu to nevadí. Překlad byl dělán společnými silami, takže některé menší části jsou i slovensky.

Manažer je zaměřen spíše ekonomickým směrem, strategie v zápasech nejsou propracované do detailu, ale i tam hraje rozestavení obran, útoků a speciálních týmů klíčovou roli.

Budete-li mít dotazy můžete se ptát zde, nebo i přímo na GI na českém fóru. Další info později.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Grid-Iron manažer AF
PříspěvekNapsal: pon 05. dub 2010 23:13:03 

Registrován: sob 13. bře 2010 10:28:37
Příspěvky: 7
Tak od 2.4.2010 už byla oficiálně zprovozněna čeština, což snad pomůže získat nové manažery. Další detailní informace je možné najít ve FAQ, který je též kompletně přeložen nebo na české diskusi:
http://www.grid-iron.org/index.php?page ... ewt&t=5043

Uznavam, ze oproti ostatnim manazerum je trochu slozitejsi davat dohromady tym s 22 plus 8 hráči, ale nastesti existuji nastroje, ktere to vyrazne zlehcuji. Na druhou stranu, je to hra, kde je velmi zajímavým způsobem řešen způsob rovnováhy v příjmech a vydajich a peníze nejsou limitovány tak jako v jiných manažerech jen na zaklade treninku, ci nizkou pocatecni urovni fanousku. Inflace na trhu existuje, ale uprime si myslim, ze je zpusobena chybnym uvazovanim manazeru.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Grid-Iron manažer AF
PříspěvekNapsal: stř 07. dub 2010 18:32:46 
Uživatelský avatar

Registrován: úte 25. lis 2008 22:51:21
Příspěvky: 266
Bydliště: Praha
Rozhovor s tvůrcem překladu GI do češtiny

(prf) - U příležitosti dubnového zveřejnění češtiny, jako dalšího oficiálního jazyka v Grid Ironu, jsem si dovolil (vzhledem ke své zvědavosti a i pro Vaší informaci) položit několik otázek jejímu tvůrci – Karlu Kůrkovi, alias kakurkovi, jehož celkovou práci pro českou komunitu v GI ocení především nováčci.

Co Vám dalo impuls do překladu GI?
Myslel jsem si, že tím přilákáme některé další hráče - manažery, což česká komunita potřebuje. Tím by se zvětšila potenciální základna případného národního českého týmu.

Takže hlavně z tohoto důvodu?
Nenapadá mě žádný jiný, kromě hrdosti. Když jsem viděl rumunskou vlajku na úvodní stránce, tak mě to zdravě naštvalo a to byl ten „nej“ impuls s tím něco udělat.

Jak se Vám na překladu pracovalo? Mám za to, že Grid Iron je velice specifická hra, vzhledem k tomu, že v ní jde o ryze americký sport po většinu s nepřeložitelnými termíny?
Jednoduché to nebylo, protože celý překlad je udělán přes html se spoustou položek a tím pádem to nešlo moc rozdělit mezi ostatní. Proto jsem se dohodl se Skulem (slovenská část) a Deniblue (rozsáhlé části Helpu), aby to přeložili s tím, že tu jejich část tam potom vložím. Bohužel existuje pravidlo ze strany administrátorů hry, že každá země může mít pouze jednoho správce. Zbytek jsem musel dodělat sám.

Měl jsem ale spíš na mysli ty termíny. Je přece něco jiného přeložit v kopané "goal score" než ve footballe například "running back" či "touchdown".
Tak překládat pozice asi opravdu nemá smysl a bylo by to spíš matoucí. Pro ostatní výrazy jsem využil faktu, že jsem dříve hrál jak football , tak i rugby, takže je to směs pojmů z obou sportů. Do jaké míry se dílo vydařilo, mohou posoudit ostatní a navíc jsem připraven to dále zlepšovat. Obzvláště pokud někdo ovšem přijde s nějakým dobrým nápadem.

Kromě tedy Skula a Deniblue se s Vámi aktivně na překladu nepodílel nikdo?
Nikdo další. Vlastně jsem ani nedal nikomu šanci, to nejpodstatnější jsem stihl přeložit během jednoho týdne.

Co tedy vůbec takový překlad obnáší? Myslím z technického hlediska, co musí člověk znát, aby se do toho mohl pustit.
Požadavky od administrátorů byly zaměřeny na základní znalost html. Ale kromě toho člověk potřebuje obrovskou dávku trpělivosti, protože některé části jsou nelogicky řazeny do jistých bloků, kterých bylo celkem dvanáct. Každý blok obsahuje 4 až 475 položek, obzvláště pak ty velké bloky jsou nepřehledné, někde je jedno slovo, jinde zase 10 vět. Těžko se mi hledalo v jaké souvislosti to které heslo, větu, odstavec překládám, aby to ve finále dalo alespoň trochu smysl.

Když jsme u těch administrátorů, měli na Vás ještě jiné zásadní požadavky kromě znalosti html?
Ne, nic jiného, snad jen se ubezpečili zda mám dostatek motivace a chuti.

Vzhledem k tomu, že je hra za jistých okolností placená, byla Vaše služba od vedení GI také nějakým způsobem odměněna?
Přiznám se, že na konci jsem nemohl najít dvě položky, tak jsme s administrátory vášnivě diskutovali o kvalitě toolu a to jsem se dozvěděl, že za překlad budu mít zdarma fanouška. (GI supporter – pozn.aut.) Takže od příštího Czech Strategy Cupu, v pořadí druhého, bude vítězství odměněno fanouškem na celý rok na vrub mého privátního účtu.

Jistě se dá o odměně za Vaší práci tvrdit, že je adekvátní. Není lepší ji ovšem využít pro své vlastní účely? Přeci jen být vlastníkem supporteru má jisté výhody.
Ano, já bych si ale toho fanouška platil stejně, takže když ho mám od administrátorů zdarma, věnuji ho do soutěže, která pomáhá ostatním týmům, hlavně těm začínajícím s českou vlajkou. Tím pádem je další motivace i pro silnější týmy se Czech Strategy Cupu účastnit, což je jen a jen dobře pro ty začínající. Mimochodem, v soutěži mají šanci uspět i začínající týmy, přece jen se skládá ze dvou částí, kde v jedné polovině je potřeba vyhrávat a ve druhé prohrávat.

Z první poloviny předchozí odpovědi by mohl až příliš vnímavý čtenář usoudit, že pořádáním CS Cupu v rámci pomoci si mezi sebou hledáte sobě rovného soupeře v Československu. Je tady někdo takový, či zatím ne?
Tak předně v tuto chvíli jsou dva týmy (čeští manažeři) úspěšnější než ten můj, měřeno dosaženými úspěchy v lize a poháru. Třetí (slovenský manažer) už bohužel nehraje, nezvládl trénink hráčů a příjmy týmu ho přivedly ke krachu, což je škoda, protože měl nejlepší tým ze všech. A já budu jen rád, když někdo další bude do budoucna soupeřem v lize, či regionálním poháru, či v CS cupu, určitě nejen já sám rád uvidím ve druhé a top soutěži další české vlajky.

Zpět k překladu. Při důkladnějším prostudování českého schématu mi přijde, že tam pár nedostatků je. Lze je i nyní za běhu „ostré verze“ upravovat?
Samozřejmě, stačí mi připomínku poslat ať už na mail, či přímo do schránky na GI a já vše potřebné zařídím.

Čas na opravy ale v beta verzi jistě byl. Jak dlouho?
Zhruba dva týdny, jenže jsem dostal jen připomínky od Skula a ty jsem z 90 procent zapracoval. Musím se ovšem také přiznat, že první týden jsem beta verzi moc času nevěnoval, neboť jsem si potřeboval od práce kolem překladu odpočinout. Navíc Skulo nemá rodnou řeč češtinu, ale i tak se na práci podílel více než dobře.

To je myslím pochopitelné. Kolik že jste tedy strávil času nad překladem?
Mě to stálo včetně přípravy něco málo přes 20 hodin, Deniblue asi 4 hodiny, Skulovi to odhaduji tak na 6 hodin.

Co na to ve Vašem případě okolí. Muselo jít něco stranou?
No každý večer jsem na tom seděl, nepříjemné je, že člověk musí být online, naštěstí jsem byl dva dny na pracovní cestě na hotelu a další dva dny byla Deni v divadle a na koncertě, takže s okolím zas takový problém nebyl. Navíc byla Deni do toho i aktivně zapojena.

Moc dobře teď nechápu souvislost návštěvy divadla a koncertu Deni s Vaším volným časem.
S Deni žiji již dva roky, football jí oslovil v době co jsme spolu začali chodit a sama se rozhodla, že bude hrát také. Mimochodem, neuděla na začátku stejné chyby co já a už druhou sezónu hraje ligu o úroveň výš. Tím pádem jsem nemusel emulovat po večerech rodinnou pohodu, což by asi danou situaci lehce komplikovalo.

Jak dlouho vůbec GI Vy osobně hrajete?
Já jsem na GI narazil když už byla první sezóna v běhu, takže od prosince 2008. V té době jsem hledal co hrát, Hattrick mě připadal jednotvárný, Goallineblitz se bez peněz hrát nedá, Black out rugby bylo bez čechů, Hockeyarena vyžaduje přítomnost každý den a tak podobně.

S jakým mužstvem hrajete a v jaké soutěži momentálně jsou Vaše výsledky vidět?
Můj tým se jmenuje Dolní Chabry Patriots, hraji ve třetí lize, konkrétně III.2 a letos jsem bez porážky, celkově v oficiálních zápasech mám od začátku velmi uspokojivé procento vítězství a to 80 procent. V poháru letos též zatím úspěch, přestože mám docela „štěstí“ a dostávám mužstva z nižších soutěží, které by však obstály i ve druhé lize.

Takže s dosavadním rekordem 9-0 po polovině soutěže to vypadá na postup?
To je jediný akceptovatelný cíl pro tuto sezónu. Udělal jsem ale chybu od prvních zápasů coby zelenáč a to se se mnou táhne až do teď, i když už se ten rozdíl smazává.

Kromě překladu hry, který já osobně bych mezi úspěchy řadil velice vysoko. Máte takový úspěch i s mužstvem?
Zatím na velký úspěch čekám, ale nejvíce si cením, že jsem porazil ruský tým Barnaul, jehož manažer svým hráčům platí o víc než polovinu týdně než já. Na rozdíl od jiných her na manažerské bázi tu náhoda nehraje takovou roli a špičkový tým nemá skoro žádnou šanci prohrát se slabším.

Pokud vím tak máte také nejblíže i k vedení reprezentačního výběru. Jak to s mužstvem vypadá nyní?
Vše je teprve v začátcích, na fórech se diskutuje, jakou formu vůbec národní týmy budou mít. Aktivně přispívám komentáři, ale nechme se překvapit. Co se týká naší reprezentace, zatím jsem nehledal vhodné hráče, ale vím, že určitě máme šanci uspět. Já osobně nemám moc hráčů, kteří by mohli důstojně reprezentovat krom jednoho CB, DE, OLB a MLB, ale vím, že i v jiných týmech již teď nastupují budoucí hvězdy našeho národního mužstva.

Vypadá to tedy, že na enginu GI je stále co zlepšovat?
Jednoznačně. Na enginu GI je stále co zlepšovat, ale i dnešní stav umožňuje si hru vychutnat. Negativ bych tu mohl napsat několik řádků, ale hra mě chytla a baví, protože na rozdíl od ostatních si mohu přesně naplánovat svoji ekonomickou situaci za 5 sezón, což vím, že je jednoznačně klíč k úspěchu. V ostatních online manažerech tomu tak není. Národní týmy vylepšit engine nepomohou, ale vnesou do hry nový rozměr, jistou národní hrdost. Bohužel to vypadá, že současný stav 11 aktivních týmů s českou vlajkou nemusí stačit a to není lichotivý počet, když uvážíme, že Slovensko je dohromady s námi a také na východ od nás není football v plenkách.

Je ve Vašich možnostech a silách se na zdokonalení GI podílet?
Řekněme, že mám chuť se věnovat české komunitě obecně. Tu bych rád podporoval, a pokud budou národní týmy, určitě budu kandidovat na trenéra. Pakliže uspěji, rád bych nastartoval dlouhodobější tvorbu celého mužstva. K tomu je zapotřebí úzká spolupráce s ostatními hráči. Co se týče enginu, tak jediná pomoc je diskuse s administrátory. Ti slíbili, že připraví novou verzi, ale s ohledem na finanční krizi počítám, že práce půjdou pomaleji. Čas je limitem asi v dnešní uspěchané době pro každého, ale GI je pro mne únikem z reality, takže v téhle otázce jsem optimista. Ke všemu mám skoro hotový tým juniorů, zbývá obsadit zhruba 3 pozice, takže pak už to bude jen o trénování budoucího týmu, bohužel celý útok je postaven na hráčích z jiných zemí. Další nutný přísun mladíků očekávám za 4 až 5 sezón. Samozřejmě pokud budu mít štěstí a vytáhnu z juniorky nějaký ten český diamant, najdu pro něj místo a bude hrát okamžitě.

Tím bych Vám chtěl tedy popřát hodně štěstí do další práce v GI (ať je jakákoliv). A aby Vás optimismus provázel nejen footballovým manažerem, který je zejména díky Vaší zásluze i v češtině, ale i v reálu, děkuji za rozhovor.

_________________
XXI Broncos XXV Bills XLII Patriots XLVI Patriots


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Grid-Iron manažer AF
PříspěvekNapsal: stř 09. čer 2010 9:56:45 
Uživatelský avatar

Registrován: úte 25. lis 2008 22:51:21
Příspěvky: 266
Bydliště: Praha
Ahoj, kdybyste snad náhodou chtěli někdo začít s GI, tak je zas ten správnej čas. 20.6.2010 začíná novej "ročník". A nebojte se ničeho, s vašimi footballovými předpoklady se tam sezóna (ani franchise) podělat nedá.

Enjoy football ;)

_________________
XXI Broncos XXV Bills XLII Patriots XLVI Patriots


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Grid-Iron manažer AF
PříspěvekNapsal: sob 12. čer 2010 21:31:14 

Registrován: sob 13. bře 2010 10:28:37
Příspěvky: 7
To je pravda, v prvni sezone jde o to porazit boty a konsolidovat tym, optimalni zacit na konci sezony. Jo a kdyby byly dotazy tak Fejkar, nebo ja je radi zodpovime, alespon se ozivi forum. :twisted:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Grid-Iron manažer AF
PříspěvekNapsal: ned 13. čer 2010 9:36:50 
Uživatelský avatar

Registrován: sob 12. čer 2010 10:03:11
Příspěvky: 5
Tak jsem se dnes rano zaregistroval a cekam na team. Zatim procitam FAQ a vypada to na trochu jiny manazer nez Hattrick :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Grid-Iron manažer AF
PříspěvekNapsal: ned 13. čer 2010 18:09:23 
Uživatelský avatar

Registrován: úte 25. lis 2008 22:51:21
Příspěvky: 266
Bydliště: Praha
Jay: No, jede to na hodně podobným enginu, akorát to má víc atributů. Ale po jedný sezoně se tak jako stabilizuješ a pak to bude v pohodě.

Přeju hodně štěstí a ať tě to baví ;-)

P.S.: Pak dej vědět, do jaký ligy tě to prsklo...

_________________
XXI Broncos XXV Bills XLII Patriots XLVI Patriots


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Grid-Iron manažer AF
PříspěvekNapsal: ned 13. čer 2010 19:28:05 
Uživatelský avatar

Registrován: sob 12. čer 2010 10:03:11
Příspěvky: 5
IV.20.... a zatim vubec nevim ktera bije :lol:

pozn. admin: Necituj příspěvek, na nějž bezprostředně reaguješ.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Grid-Iron manažer AF
PříspěvekNapsal: ned 13. čer 2010 19:32:44 
Uživatelský avatar

Registrován: úte 25. lis 2008 22:51:21
Příspěvky: 266
Bydliště: Praha
Neměj strach, si to prolezeš a uvidíš.

Vlez do komunity - česká republika - tam pro začátek dostaneš nějaký návody jak trénovat hráče a tak. Si tam potřebný věci dohledáš a zorientuješ se, neboj. Jde o to vydržet :-) ...

_________________
XXI Broncos XXV Bills XLII Patriots XLVI Patriots


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Grid-Iron manažer AF
PříspěvekNapsal: pon 02. srp 2010 22:15:59 

Registrován: sob 15. srp 2009 0:32:58
Příspěvky: 47
Bydliště: Praha - Jižní Město
tak už to taky hraji.Je to paráda.Každou neděli v poledne mám o napětí postaráno


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Webmaster: www.janpokorny.com
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz